Home / Ballina / Lajm i mirë për qytetarët e komunës së Obiliqit

Lajm i mirë për qytetarët e komunës së Obiliqit

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Republikës së Kosovës, u morr vendim që banesat siq njihen ndryshe “Banesat Hade dhe Hade 1”, të ju ndërrohet destinimi dhe të njejtat të shfrytëzohen për kategoritë e dalura nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, rastet sociale dhe kategoritë e tjera në Obiliq.

Check Also

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet vetëm me kompromis

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se marrëveshja finale mes Kosovës dhe Serbisë do …

One comment

  1. Me shume info te lutem, pasi qe ne kete lajm nuk tregohet destinimi i banorve cilet jetoin ne ato banesa. Sa i perket rastet e dalura nga lufta, ka shume te regjistruar ne menyr ilegale une mendoi se aty duhet te kete nje juri super te pa korruptuar ndersa sa i perkete rasteve sociale per fatin e hidhur ka shume ne komunen tone, andaj ju lutem mirruni me shume me ta sepse eshte e rend kur e she burrin plak duke mbledhur kanaqe dhe hekra per te siguruar kafshaten e gojes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Powered by themekiller.com