Home / Teknologji / Canon i ri, aparati që fotografitë i bën fantazi

Canon i ri, aparati që fotografitë i bën fantazi

Canon e ka gati për ta lansuar aparatin e ri fotografik që do të jetë kulmi i arritjes në këtë botë teknologjike. Canon 470EX-AI është modeli që automatikisht do të përcaktoi vendin ideal për foto, pozitën, ngjyrat dhe distancën.

Krejt kjo falë senzorëve tejet të sofistikuar që i ka. E veçanta kryesore e tij është edhe blici automatik lëvizës që e bën fotografinë të jetë filmike.

Canon 470EX-AI pritet të dal në shitje në muajin prill, ndërsa çmimi i tij ende nuk është përcaktuar.

Check Also

Facebook vjen më dy ndryshime të mëdha

Sipas Digi Times, Facebook së shpejti do të lançojë dy risi që deri më tani …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Powered by themekiller.com