Home / Ballina / Kryetari i komunës, Xhafer Gashi u prit në takim nga kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj

Kryetari i komunës, Xhafer Gashi u prit në takim nga kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj

Në këtë takim u diskutuan çështja e implementimit të Ligjit për Obiliqin si dhe realizimi i projekteve të ndryshme në Komunën tonë. Po ashtu, Kryeministri tha që në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë, do të diskutohet çështja e plotësimit të Ligjit me akte nënligjore.

Nga ana tjetër, Kryetari i Komunës e falenderoi Kryeministrin për angazhimin e tij për Obiliqin dhe qytetarët e tij.

Check Also

Gazetarët serbë thonë se kufiri ndërmjet Kosovës e Serbisë në Veri nuk vërehet

Reporteri i televizionit serb, TV Prva, Zhelko Tvrdishiq, ka hyrë nga Serbia në territorin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Powered by themekiller.com