Home / Kuriozitete / Lë punën bankare për të udhëtuar, tani fiton edhe më shumë

Lë punën bankare për të udhëtuar, tani fiton edhe më shumë

Kristin Addis, 31 vjeçare nga California la punën e saj bankare për të udhëtuar në gjithë botën, dhe tani po fiton edhe më shumë.

Ajo ka udhëtuar në afro 60 vende në pothuajse çdo kontinent që nga fillimi i shkopinjve në shtator 2012-hiking dhe hobi të tjera përgjatë udhëtimeve.

Që nga ajo kohë, ajo krijoi ‘Museun e jetës së vërtetë’, një burim për udhëtarët me prirje të njëjtë, të cilët dëshirojnë një përvojë kulturore pasuruese kur udhëtojnë.
Blogerja ka thënë se nuk ka pasur asnjëherë vetëbesim por që tani po udhëton globin.

“Unë isha ajo që kalova orë në kërkim të motit dhe kryeqyteteve të vendeve të largëta anembanë botës, vetëm për të imagjinuar se si do të ndihesha të isha atje, unë shkruaja tregime imagjinatave dhe i botoja gjatë gjithë kohës”, ka thënë ajo, transmeton Indeksonline.
Sipas saj e vetmja gjë që nuk bëhet kurrë më e lehtë për të, është që të hajë vetëm ushqimin.

Ajo tani ka 114 mijë ndjekës në Instagram dhe është një femër me influencë zyrtare e cila ndihmon veten që të jetojë aventurat më të mira./Indeksonline/

Check Also

Arsyeja pse fëmijët e mbajnë gishtin në gojë

Fëmijët që thithin gishtin e tyre apo kafshojnë thonjtë zhvillojnë më pak alergji se fëmijët …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Powered by themekiller.com