Home / Teknologji / Samsung zbulon monitorin më të gjerë të kompjuterit

Samsung zbulon monitorin më të gjerë të kompjuterit

CHG90 ka një raport 32: 9. Për krahasim, monitorët ultrawide kanë një raport 21: 9 dhe monitorët normale kanë një raport 16: 9.

Vëzhguesit ultrawide janë një kategori relativisht e re e monitorëve. Të premten, Samsung prezantoi CHG90, monitorin e parë në kategorinë e re “super-superievë”, dhe është tepër i gjerë.

CHG90 është pjesë e linjës së lojrave Samsung të monitorëve që vijnë me syze dhe veçori që lojtarët mund të vlerësojnë, si përgjigje të shpejtë dhe teknologjinë FreeSync 2 të AMD-së.

Shikoni CHG90 dhe shikoni për veten tuaj se sa çmendur është kjo gjë.Check Also

Facebook vjen më dy ndryshime të mëdha

Sipas Digi Times, Facebook së shpejti do të lançojë dy risi që deri më tani …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Powered by themekiller.com